Meie lugu

Oli aasta 1905. Pärnu oli Eesti tähtsaim kuurort ning väga populaarne suvituslinn ka Skandinaaviast tulnud suvitajate seas. Kuninga 38 kinnistule ehitati Pärnu fotograafi Johan Janseni elumaja. Selle esimesel korrusel tegutsesid tema enda fotoäri, K.Viksi autoäri ja rätsepmeister G.Kaal.

Muide, samal 1905. aasta toimusid Venemaal suured rahvarahutused, asutati USAs Rotary Klubi, teineteisest lõid lahku Norra ja Rootsi ning Pärnus ehitati ka Ammende Villa hoone.

Koidulapark Hotelli ajalugu oli kirjutama hakatud.

Pärnu oli Eesti armastatud luuletaja ja ärkamisaegse tegelase Lydia Koidula (1843-1886) nooruspõlve kodukoht. 1929. aastal avati Amandus Adamsoni viimase meistritööna just siinsamas pargis Lydia Koidula skulptuur. Sellest ka pargi nimi – Koidula park.

Koidulapark Hotelli veel ei ole, aga uus peatükk ajaloos juba olemas.

Algusest 100 aastat hiljem

2002. aasta algul renoveeriti Kuninga 38 maja täielikult ning hoovipoolsesse ossa lisandus juurdeehitus. Renoveerimise käigus rajati 39 numbritoaga hotell.

Hotelli sisekujunduses ongi lähtutud 20. sajandi esimese poole traditsioonilistest võtetest ja moest. Sidumaks sisemust asukohaga, on värvitoonid valitud harmoneeruma suvise pargiga.

Tänane Koidulapark Hotell asub Pärnu ajaloolises keskuses, rootsiaegsete muldkindluste alal. Hotelli leiab otse Lydia Koidula nimelise kauni pargi servast. Hotelli akendest avanevad vaated lillede ja purskkaevuga pargile ning 150 aastat tagasi rajatud põlistammede alleele.

Rohetava pargi keskel kõrgub Lydia Koidula skulptuur. Hotellis on tunda ajaloo, väärikuse, stiilitunde ja ka siira looduse ilu tunnet.

Koidulapark Hotell Pärnus on pakkunud majutust aastast 2002.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit Roheline Võti Soomaa.com Pärnu Kuurort 175

Copyright 2014 © Koidulapark Hotel Pärnu - . Kõik õigused kaitstud.

Helista meile +372 447 7030 või saada oma küsimused reception@koidulaparkhotell.ee